جهش قیمت اتریوم و دیفای در آینده نزدیک

برخی تحلیلگران رمزارز معتقدند که اتریوم (Ethereum) و دارایی‌های فضای دیفای (DeFi) این آمادگی را دارند تا یک جهش قیمت بزرگ را طی ماه‌های آینده تجربه کنند.

در همین راستا یک تریدر مطرح در صرافی بایننس (Binance) پیش بینی کرد که قیمت اتریوم طی هفته‌های آینده با جهشی بزرگ به بالاترین سطح تاریخی خود خواهد رسید.

آغاز روند صعودی بلند مدت اتریوم

لوگان هان (Logan Han) اعتقاد دارد، اتریوم آماده است که سطح مقاومت تارخی ۳۷۲ دلار را به سطح حمایتی تبدیل کند و زمینه را برای آغاز روند صعودی بلندمدت فراهم نماید. وی اظهار داشت که قیمت دومین رمزارز برتر در اوایل سال ۲۰۲۱، می‌تواند به بیش از ۲۰۰۰ دلار افزایش یابد. به عبارت دیگر، این رمزارز پتانسیل آن را دارد که رشد ۴۲۰ درصدی را نسبت به قیمت فعلی خود تجربه کند.نمودار تحلیل قیمت اتریوم

تحلیل قیمت اتریوم

لوگان هان تنها تحلیلگری نیست که چنین دیدگاهی درباره اتریوم دارد. تریدر بیت کوین به نام جک نیز با این موضوع موافق است. وی در این خصوص گفته است:

“اتریوم در سه ماهه چهارم سال جاری یا اوایل سال آینده دست نیافتنی می‌شود.”

نمودار پیش بینی قیمت اتریوم برای 3 ماه آینده سال 2020

نمودار پیش بینی قیمت اتریوم

همچنین لوگان هان به فضای دیفای نیز نیم نگاهی انداخته است و دارایی جدید آن DFI.money یا به اختصار YFII را مورد تحلیل قرار داده است.

طبق گفته این استراتژیست، جفت ارز YFII/USDT در موقعیتی قرار دارد که به تراز ۹۵۰۰ دلار برسد و بیش از ۳۰۰ درصد افزایش قیمت را تا پیش از پایان ماه اکتبر تجربه کند:

“به نظرم YFII در آستانه اوج گرفتن است.”

نمودار تحلیل قیمت YFII - لوگان هان

تحلیل قیمت YFII

رشد دوباه بازار DeFi

ذهنیت بسیار مثبت لوگان هان در مورد روند صعودی YFII، درست در زمانی مطرح شده است که شکل گیری یک دوره نوسان قیمت، پس از یک دوره اصلاح قیمت شدید در بازار دیفای، را شاهد هستیم. افت شدید بازار دیفای باعث شد که یکی از پرطرفدارترین دارایی‌های آن یعنی توکن yearn.finance (یا YFI) افت قیمتی ۷۰ درصدی را تجربه کند.

کلوین کوه (Kelvin Koh)، مدیر شرکت سرمایه گذاری اسپارتان گروپ (Spartan Group)، می‌گوید که اصلاح قیمت عمیق برای پایداری طولانی مدت بازار دیفای مفید است. وی افزود:

“خوشحالم که دیفای یک چنین اصلاح بزرگی را تجربه کرد. هرچند بسیار سخت بود، اما باعث شد بازیگران ضعیف این عرصه را حذف شوند و ارزش واقعی دارایی‌های دیفای در یک عقب نشینی بزرگ را به ما نشان داد.”