بانک مرکزی کانادا اعلام کرده است که به‌دنبال استخدام افرادی برای رصد توسعه‌ها در حوزه ارزهای دیجیتال ملی و تحقیق و پژوهش درباره این ارزها است.

به نقل از کوین تلگراف، بانک مرکزی کانادا، به‌دنبال استخدام یک اقتصاددان با دانش کافی در حوزه فناوری‌های مالی و ارزهای دیجیتال است. طبق اعلام رسمی، فرد مذکور وظایفی نظیر بررسی و تحلیل آخرین تغییرات در حوزه بازار رمزارزها و تدارک پروژه‌های تحقیقاتی مرتبط، تهیه و تحلیل داده و اقدامات در زمینه «ایجاد یک ارز دیجیتال ملی» را بر عهده خواهد داشت.

دانش عمیق در زمینه بیت کوین، اتریوم و دیگر پلتفرم‌های مطرح ارزهای دیجیتال، آشنایی با سیستم‌های پرداخت سنتی، آشنایی با سیستم‌های پذیرنده کارت‌های بانکی از جمله شرایطی است که برای تصدی این عنوان شغلی توسط بانک مرکزی کانادا مطرح شده است. متقاضی می‌بایست در بحث تحلیل و کارکردن با داده‌های بلاک چینی و داده‌هایی که از طریق نظرسنجی‌ها به دست آمده است نیز دارای تجربه باشد. این اقدام اخیر بانک مرکزی کانادا، نشانه‌ای از آغاز فعالیت‌های این کشور برای عرضه ارز دیجیتال ملی است.

معاون بانک مرکزی کانادا، تیموتی لین (Timothy Lane)، چندی پیش از تمام بانک‌های مرکزی در دنیا خواسته بود تا به خاطر تأثیر کرونا بر اقتصاد جهانی، ارز دیجیتال ملی خود را عرضه کنند. وی همچنین به تازگی گفته که توسعه ارز دیجیتال ملی کانادا با سرعتی «قابل‌قبول» پیش می‌رود.