خبر راه اندازی به روز رسانی اتریوم گزارش بر اساس داده های توسعه دهندگان این حوزه است. به گفته ی یکی از توسعه دهندگان این حوزه، اتریوم ۲.۰، یکی از اساسی ترین آپدیت های اتریوم است که نوامبر ۲۰۲۰ راه اندازی می شود.

رائول جردن، توسعه دهنده ی اتریوم ۲.۰ گفت که در صورت انجام بررسی های امنیتی مختلف و آزمایش تجربه ی کاربر، ماه نوامبر می تواند سکوی پرتابی برای اتریوم باشد.این گزارش بر اساس داده های توسعه دهندگان این حوزه است. به گفته ی یکی از توسعه دهندگان این حوزه، اتریوم ۲.۰، یکی از اساسی ترین آپدیت های اتریوم است که نوامبر ۲۰۲۰ راه اندازی می شود.

اتریوم ۲.۰ ارتقای اصلی در بلاکچین اتریوم است که امکان راه اندازی زودتر آن وجود ندارد. بلاکچین فعلی اتریوم ۱۴ تراکنش را در ثانیه پشتیبانی می کند. استفاده از این شبکه ۹۷ درصد است و میانگین هزینه یک تراکنش اتریوم به شدت افزایش یافته است.

با افزایش گسترش دیفای که سرمایه گذاران ۸ میلیارد دلار به آن وارد کردند باعث محدودیت اتریوم شده است و در حال حاضر شبکه برای پردازش معملات کوچک بسیار گران است.

ویتالیک بوترین یکی از بنیان گذاران اتریوم ادعا کرده است که در این به روز رسانی شبکه توانایی ۱۰۰۰۰۰ تراکنش در ثانیه را خواهد داشت. این به روز رسانی اتریوم را از اثبات کار به اثبات سهام تغییر می دهد. این به روز رسانی اتریوم را از اثبات کار به اثبات سهام منتقل می کند.

این به روز رسانی اتریوم ۲.۰ زمان زیادی را برای توسعه به خود اختصاص داده است و مدت زیادی به تعویض افتاده است. جاستین دریک یکی از اعضای جامعه ی اتریوم راه اندازی زود هنگام اتریوم ۲.۰ را دور از انتظار دانست. این نقطه ی اختلاف نظر بوترین و دیگر اعضای جامعه ی اتریوم است.

اکنون اتریوم ۲.۰ در شبکه ی آزمایشی است که به صورت عمومی توسط  بنیاد اتریوم ایجاد شده است و مشکلات آن تا حدود زیادی برطرف شده است.