بر اساس داده‌های وب‌سایت چین اینفو تقریباً ۱۰.۶ درصد از بیت کوین‌های در گردش در کنترل ۵ صرافی بزرگ است.

طبق گزارشات داده شده، هم‌اکنون پنج صرافی کوین‌بیس، هیوبی، بایننس، اوککس و کراکن بیش از ۱.۹۶ میلیون بیت کوین در حساب‌های خود ذخیره دارند.

کوین‌بیس، ۹۴۴,۹۰۴ بیت کوین را تحت امانت نزد خود دارد که تقریباً بین ۴.۳۹ میلیون کیف پول مختلف توزیع شده است. پس از کوین‌بیس، صرافی هیوبی با در امانت داشتن ۳۲۳,۶۵۵ بیت کوین در ۹۰۱,۶۰۰ کیف پول یکتا در جایگاه دوم قرار دارد و بایننس نیز با در اختیار داشتن از ۲۸۹,۶۹۱ بیت کوین در ۲.۷ میلیون آدرس، رده سوم را به خود اختصاص داده است. صرافی اوککس هم با کنترل ۲۷۶,۱۸۴ بیت کوین در ۳۳۹,۰۰۰ کیف پول در جایگاه چهارم قرار دارد و صرافی کراکن نیز با در اختیار داشتن ۱۲۶,۵۱۰ بیت کوین در ۶۷۲,۰۰۰ آدرس در رده بعدی است.

صرافی های بیت‌فلایر، بیترکس، بیتفینکس، پولینیکس، کوین‌چک، Gate.io و بیت‌استمپ درمجموع ۲۱۰,۰۰۰ بیت کوین دیگر در اختیار دارند.

آن‌طور که گزارشات نشان می‌دهد هنوز هم بسیاری از کاربران حاضرند با پذیرفتن ریسک‌های امنیتی بیت کوین‌های خود را روی صرافی‌های متمرکز نگهداری کنند. در حالی که این کار، درست در نقطه مقابل فلسفه تمرکز زدایی ارزهای دیجیتال است که می‌گوید: «اگر کلیدهایتان از دست برود، دیگر بیت کوینی در کار نخواهد بود.» به‌تازگی چینالیسیس (Chainalysis) تخمین زده است که ۳.۷ میلیون بیت کوین طی پنج سال گذشته جابه‌جا نشده‌ یا حتی گم شده‌اند. اگر چنین یافته‌ای درست باشد، آنگاه می‌توان تخمین زد که دست‌کم ۱۵ درصد از کل بیت کوین‌های موجود در اختیار پنج صرافی بزرگ بازار است.