گزارش‌ها نشان می‌دهد که در ماه آگوست حجم معاملات در صرافی های ارز دیجیتال در مقایسه با ماه قبل، ۵۸.۳ درصد افزایش یافته و حجم کل معاملات ارزهای دیجیتال در ۱۵ صرافی بزرگ جهان در یک ماه به ۵۲۹ میلیارد دلار رسیده است. صرافی بایننس و هیوبی در صدر قرار گرفتند.

بیشترین حجم معاملات بازار اسپات

صرافی بایننس همچنان در جایگاه بزرگترین صرافی ارز دیجیتال در جهان قرار دارد. حجم معاملات ماه آگوست این صرافی به ۱۲۹ میلیارد دلار رسیده که در مقایسه با ماه قبل رشد ۸۳ درصدی داشته است. صرافی هیوبی و OKEx نیز به ترتیب با ۶۵ میلیارد دلار و ۶۴.۷ میلیارد دلار در جایگاه دوم و سوم قرار دارند.

صرافی ارز دیجیتال

 دیگر صرافی های ارزهای دیجیتال مانند، کوین‌بیس، کراکن، بیت‌فینکس،لیکویید و بیت‌استمپ نیز افزایش حجم معاملات را ثبت کرده‌اند.

بیشترین حجم معاملات بازار مشتقه

بازار مشتقه شامل معاملات فیوچر، مارجین، آپشن و … است. آمارها نشان می‌دهد که حجم معاملات در صرافی‌هایی که ابزارهای معاملاتی مشتقه را ارائه می‌دهند نیز افزایش یافته است. در ماه آگوست، حجم قراردادها در بازارهای مشتقه با افزایش ۵۴ درصدی همراه بوده و ارزش آن به ۷۱۱ میلیارد دلار رسیده است. در میان صرافی‌های فعال در بازار مشتقه، صرافی بزرگ هیوبی با ۲۰۸.۵ میلیارد دلار، بالاترین حجم معاملات مشتقه را در اختیار دارد. صرافیOKEx با ۱۹۰.۸ میلیارد دلار در جایگاه دوم قرار گرفته است. حجم معاملات مشتقه در صرافی بایننس در ماه آگوست ۷۴ درصد افزایش یافته و با ۱۸۴.۶ میلیارد دلار خود رابه جایگاه سوم رسانده است. صرافی بایننس در بازارهای مشتقه نیز بیشترین افزایش حجم معاملات را در مقایسه با ماه گذشته به ثبت رسانده و به سرعت در حال نزدیک شدن به رقبای خود است.

صرافی بایننس

بورس کالای شیکاگو یا به اختصار CME نیز محلی برای انجام معاملات آتی بیت کوین است که همواره مورد توجه تحلیلگران قرار دارد. آمارها نشان می‌دهد که حجم قراردادهای آتی در CME نیز با رشد همراه بوده است. CME در ماه آگوست با ثبت ۲۰۳۸۶۷ قرارداد آتی نسبت به ماه گذشته ۳۶.۳ درصد افزایش داشته است و ارزش آن به ۱۲.۰۲ میلیارد دلار رسیده است.

تعداد بیت کوین هایی که نقد شده و به تتر یا دیگر استیبل کوین‌ها و همچنین به ارزهای فیات مانند دلار و یورو … تبدیل شده‌اند نیز افزایش یافته است. آمارها نشان می‌دهد که:

حجم معاملات بیت کوین به تتر در ماه آکوست ۱۶ درصد افزایش یافته و به ۶.۲۵ میلیون دلار رسیده است این در حالی است که در ماه پیش این مقدار برابر ۵.۴۱ میلیون دلار بوده است. حجم معاملات بیت کوین با ارزهای فیات نیز افزایشی بوده است.معاملات بیت کوین به دلار آمریکا به ۱.۲۸ میلیون دلار رسیده و ۲۱ درصد افزایش داشته است. بیت کوین به ین ژاپن نیز به ۱.۱۲ میلیون دلار رسیده که رشدی معادل ۲۶ درصد داشته است. بازار یورو نیز ۱۰ درصد افزایش را به ثبت رسانده است.

در بازار ارزهای دیجیتال، جفت ارز بیت کوین به تتر (BTC/USDT) در میان استیبل کوین ها و ارزهای فیات همچنان بالاترین حجم معاملات را داشته که در ماه آگوست ۶۵ درصد معاملات را بیت کوین را به خود اختصاص داده است.